Google+

Produkty za výhodné ceny   Kvalita za málo

Posteľné obliečky Šmolkovia

Šmolkovia (v origináli Les Schtroumpfs) je názov komiksu belgického kresliara Peya, podľa ktorého bol natočený aj rovnomenný animovaný televízny seriál Šmolkovia. Ich príbehy sú zasadené do stredovekej Európy, podľa typu krajiny zrejme do oblasti pobrežia severozápadného Walesu alebo západného pobrežia Írska.

Peyo primaľoval do frankofónneho belgického komiksu Johan & Pirlouit malých modrých trpaslíkov 23. októbra 1958. Škriatkovia si získali popularitu, v roku 1959 dostali vlastný príbeh v časopise Le Journal de Spirou. Od tej doby sa vyrábali modely a hračky, vznikli kluby zberateľov zameraných na figúrky Šmolkov z PVC.

Prvý čiernobiely film vznikol v roku 1965 a trval 90 minút. V roku 1976 vznikol ďalší animovaný film Šmolkovia a čarovná flauta o dĺžke 74 minút, ktorý sa v roku 1983 dostal aj do USA. Potom vzniklo ešte niekoľko filmov.

V rokoch 1981-1989 bežal v USA americko-belgický rovnomenný televízny seriál spoločnosti Hanna-Barbera Productions, ktorý sa nakrúcal pre televíziu NBC. Seriál bol obrovský hit a ovplyvnil popkultúru. Neskôr ho distribuovala Warner Bros. Television.

 

Prepáčte

 

> Obuv bola presunutá na stránku    https://www.czasnabuty.pl

 

> Nákupy obuvi zrealizujete na vyššie uvedenej stránke

 

 

 

 

 

 

Návrat domov

Šmolkovia

Cena bez DPH od: 0.00

Kategórie
Porovnať produkty

Nevybrali ste položky pre porovanie.

Anketa

Aká je Vaša obľúbená farba?

  • tenisky
  • lodičky
  • čižmy